Łącza symetryczne

Łącze symetryczne, – Co to takiego?

Na pewno nie raz spotkaliście się z takim określeniem, i zadawaliście sobie pytanie ale o co chodzi. Jaka jest różnica i przede wszystkim dlaczego takie łącze jest sporo droższe niż jego asymetryczny odpowiednik.  W świecie łącz internetowych wyróżniamy najpopularniejsze 2 typy łącz. Symetryczne i Asymetryczne.

  • Symetryczne łącze w którym wartość download i upload są sobie równe, niestety takie łącza spotykane są najczęściej w ofertach biznesowych, bardzo często medium transmisyjnym jest światłowód, lub np. radiolinia.
  • Asymetryczne, łączę w którym wartość download jest sporo wyższa od wartości upload, bardzo często wartość upload wynosi od 10 do 20% wartości download, takie łącza zostały spopularyzowane przez duże polskie i światowe telekomy z Orange na czele. w związku z bardzo ochoczo i popularnie wykorzystywanym standardem DSL, ADSL, VDSL. Z uwagi na rozbudowaną telefoniczną sieć miedzianą było to najtańsze rozwiązanie.

Firma Fiberzone Sp. z o.o. Oferuje łącza Symetryczne o przepustowości do 1Gbp/s z gwarancją pasma, oznacza to że łacze o takiej wartości może zostać zarezerwowane dla abonenta i nie zależnie od pory dnia czy nocy, zawsze będzie dostępne z pełną prędkością.

W celu uzyskania oferty prosimy o kontakt pod numerem 533-959-335, lub skorzystanie z formularza kontaktowego

Fiberzone

Internet światłowodowy